Ulusal Aşçılık Kampında Üniversitemiz Temsil Edildi

ASOMDER (Aşçılık Okulu Mezunları Derneği) tarafından bu yıl 5'incisi düzenlenen Ulusal Aşçılık Kampına Meslek Yüksekokulumuz Aşçılık Programı da katıldı. Programımızı temsilen katılan Öğretim Görevlisi Arzu Odunkıran ve öğrencilerimizden Zehra Börekçi kampın çok verimli geçtiğini bildirdiler.

Türkiye’nin dört bir yanında bulunan üniversitelerin Gastronomi ve Aşçılık Bölümlerinden gelen akademisyenler, öğrenciler ve dünyanın dört bir yanında çeşitli otel ve restoranlarda çalışan şeflerin oluşturduğu yaklaşık 300 kişilik bir ekip katıldı. Etkinlikte alanında uzman şefler, öğrencilere makarna hamur işi, kuzu parçalama, ördek-tavuk, suchi, pirinç, kurubaklagil ve tahıl, dana, süt ve süt ürünleri ile ilgili uygulamalı eğitimler verdi.

Yine şefler tarafından akademisyenlere ekmek üretimi, baklava yapımı, çikolata üretimi ve yemek stilistliği hakkında detaylı bilgiler verilip uygulama yaptırıldı. Bunların yanısıra kamp sürecinin sonuna doğru Aşçılık ve Gastronomi bölümlerinin genel problemleri ve çözüm yolları için akademisyenler çalıştay düzenledi. Çalıştayda  akademisyenlere Rational mutfak ile ilgili uygulamalı eğitim gösterildi. Çok verimli eğitimler alındığını bildiren Öğretim Görevlisi Arzu Odunkıran gelecek yıl 6'cısı planlanan aşçılık kampını sabırsızlıkla beklediklerini belirtti.

Kampta ayrıca büyük gıda şirketlerinden üst düzey yöneticiler eğitim verdi.

  • Yayımlama Tarihi: 13 Mayıs,2019
Görüntülenme Sayısı: 125